Emiri Fujima is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma featuring cadera / pasado de cadera rubio / amarillo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74458 |
|---|---|
| Nombre | Emiri Fujima |
| Other Names | 藤真 咲莉, ふじま えみり |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Etiquetas | school uniform, stockings, chibi, wings, angel |
| Personalidad | |
| Race | Angel |
| Birthday | December 12 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 153cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emiri Fujima
Perfil
Emiri Fujima is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| mangaka92 joined |

Facebook 
Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma