One of the notable characters from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma, Yuu Ayasaki is recognized for cadera / pasado de cadera azul hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 74459 |
|---|---|
| Nombre | Yuu Ayasaki |
| Other Names | 綾崎 優 (あやさき ゆう) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Rie Okamoto, 岡本理絵, おかもと りえ |
| Etiquetas | hair ribbon, braid, tights, chibi, school uniform |
| Personalidad | |
| Birthday | January 20 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 162cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | O |
| Race | Yukionna |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuu Ayasaki
Perfil
Yuu Ayasaki is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma