|
☰ Links
|
|
| ID | 74506 |
|---|---|
| Nombre | Usagi Tsukiyono |
| Other Names | 月夜野 兎姫 (つきよの うさぎ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Primal x Hearts 2 |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Jun Miruno, ミルノ純, みるの じゅん |
| Etiquetas | school uniform, stockings, hat |
| Personalidad | |
| Birthday | October 22 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 162cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Usagi Tsukiyono
Perfil
Anime girl Usagi Tsukiyono is a character from Primal x Hearts 2.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Primal x Hearts 2