☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 75364 |
|---|---|
| Nombre | Subaru Nagayoshi |
| Other Names | 永吉昴 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Yuka Saitou, 斉藤佑圭, さいとう ゆか |
| Etiquetas | idol, midriff |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Birthday | September 20 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 154cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Subaru Nagayoshi
Perfil
Anime girl Subaru Nagayoshi is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árbol de familia
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
Natsumimi rated Genshin Impact ★★★★★
|
| JellybeanObsessed joined |
| Geister joined |
1 
Facebook 

Natsumimi rated