|
☰ Links
|
|
| ID | 75365 |
|---|---|
| Nombre | Akane Nonohara |
| Other Names | 野々原茜 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Saki Ogasawara, 小笠原早紀, おがさわら さき |
| Etiquetas | idol, boots, earrings, :3 |
| Personalidad | |
| Age | 16 |
| Birthday | December 3 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 150cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Nonohara
Perfil
Anime girl Akane Nonohara is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rojo hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
The Idolmaster Tours (2025)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Showofreader rated