Noriko Fukuda is a sin clasificar character from The Idolmaster: Million Live! known for a las orejas rubio / amarillo hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75367 |
|---|---|
| Nombre | Noriko Fukuda |
| Other Names | 福田のり子 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Nana Hamasaki, 浜崎奈々, はまさき なな |
| Etiquetas | idol, earring |
| Personalidad | |
| Age | 18 |
| Birthday | March 30 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 164cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noriko Fukuda
Perfil
Noriko Fukuda is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rubio / Amarillo hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
jul1n3 rated B-Project: Netsuretsu*Love Call ★★★★★
|

Facebook 
jul1n3 rated