Rio Momose appears in The Idolmaster: Million Live! as a sin clasificar character with al pecho marrón hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75370 |
|---|---|
| Nombre | Rio Momose |
| Other Names | 百瀬莉緒 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Rikako Yamaguchi, 山口立花子, やまぐち りかこ |
| Etiquetas | idol |
| Personalidad | |
| Age | 23 |
| Birthday | November 21 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 168cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | A |
| JP Voice Actor | Kako Yamaguchi |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rio Momose
Perfil
Rio Momose is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adulto with Marrón eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| jul1n3 joined |
| ShotoTodoroki joined |

Facebook 