Matsuri Tokugawa is a sin clasificar character from The Idolmaster: Million Live! known for hasta los hombros turquesa hair and naranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75376 |
|---|---|
| Nombre | Matsuri Tokugawa |
| Other Names | 徳川まつり |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Ayaka Suwa, 諏訪彩花, すわ あやか |
| Etiquetas | idol, hairbow, dress, stockings |
| Personalidad | |
| Age | 19 |
| Birthday | February 4 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 163cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Matsuri Tokugawa
Perfil
Matsuri Tokugawa is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Turquesa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Turquesa | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |

Facebook 