|
☰ Links
|
|
| ID | 76738 |
|---|---|
| Nombre | Corona Akahoshi |
| Other Names | 紅星 陽菜, あかほし ころな, The Prominence |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Lamunation! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Etiquetas | school uniform, stockings, hair ribbons, hairclip |
| Personalidad | |
| Birthday | September 21 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Corona Akahoshi
Perfil
Anime girl Corona Akahoshi is a character from Lamunation!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Haruat25i00 joined |
SK071 rated Slayers ★★★★★
|

Facebook 
Lamunation!
SK071 rated