Saori Yanagibashi is a character from Timepiece Ensemble featuring hasta la cintura rosa hair and naranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76982 |
|---|---|
| Nombre | Saori Yanagibashi |
| Other Names | 柳橋 桜織 (やなぎばし さおり) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Timepiece Ensemble |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| Etiquetas | hairbow, school uniform, bow, chibi, stockings, flower |
| Personalidad | |
| Height | 159cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 95cm |
| Blood Type | A |
| Role | Student council president |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saori Yanagibashi
Perfil
Saori Yanagibashi is a character from Timepiece Ensemble.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Rosa hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
5
15 
Facebook 
Timepiece Ensemble