|
☰ Links
|
|
| ID | 77027 |
|---|---|
| Nombre | Nanoha Toujou |
| Other Names | 東条 七ノ羽 (とうじょう なのは) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kimi to Yumemishi |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Madoka Yonezawa, 米澤円, よねざわ まどか |
| Etiquetas | school uniform, stockings, hairband |
| Personalidad | |
| Birthday | October 16 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanoha Toujou
Perfil
Anime girl Nanoha Toujou is a character from Kimi to Yumemishi.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Marrón hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |
| Vincility joined |

Facebook 
Kimi to Yumemishi