Karin Kanzuki is a character from Street Fighter featuring al pecho rubio / amarillo hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 77486 |
|---|---|
| Nombre | Karin Kanzuki |
| Other Names | 神月 かりん |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Street Fighter |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Aya Endou, 遠藤綾, えんどう あや |
| Etiquetas | fingerless gloves, curly hair, pantyhose, high heels, bike shorts, ringlets, blazer, rich, cravat |
| Personalidad | |
| Birthday | September 15 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 162cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 53cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 55cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Karin Kanzuki
Perfil
Karin Kanzuki is a character from Street Fighter.
They have been indexed as Femenino Adulto with Marrón eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Master of Birdie
Enemy of Sakura Kasugano
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| hashiyukas joined |
10
8
Facebook 
Street Fighter
Capcom Fighting Evolution
Granblue Fantasy