Lucifer appears in Seven Mortal Sins as a sin clasificar character with hasta la cintura rubio / amarillo hair, rosa eyes, and cuernos ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 80278 |
|---|---|
| Nombre | Lucifer |
| Other Names | ルシファー |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Seven Mortal Sins |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Eri Kitamura, 喜多村英梨, きたむら えり |
| Etiquetas | demon, boots, gloves, ponytail, hair ornament, pointy ears, horns, wings, fallen angel, high heels |
| Personalidad | |
| Height | 170cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lucifer
Perfil
Lucifer is a character from Seven Mortal Sins.
They have been indexed as Femenino Adulto with Rosa eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | Cuernos |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Seven Mortal Sins
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
| gyyrfhjtev joined |
61
32
Facebook 
Seven Mortal Sins
Seven Mortal Sins X-Tasy