|
☰ Links
|
|
| ID | 80727 |
|---|---|
| Nombre | Arisa Kisshouji |
| Other Names | 吉祥寺 アリサ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Kyonyuu Reijou MC Gakuen |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Etiquetas | school uniform, braids |
| Personalidad | |
| Height | 167cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Arisa Kisshouji
Perfil
Anime girl Arisa Kisshouji is a character from Kyonyuu Reijou MC Gakuen.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Turquesa eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Turquesa | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| gore joined |
21
17
Facebook 
Kyonyuu Reijou MC Gakuen