Kei Karuizawa is a sin clasificar character from Classroom of the Elite known for hasta la cintura rubio / amarillo hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 82420 |
|---|---|
| Nombre | Kei Karuizawa |
| Other Names | 軽井沢 恵 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Classroom of the Elite |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ayana Taketatsu, 竹達彩奈, たけたつ あやな |
| Etiquetas | ponytail, school uniform, gradient hair |
| Personalidad | |
| Birthday | March 8 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 154cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kei Karuizawa
Perfil
Kei Karuizawa is a character from Classroom of the Elite.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Classroom of the Elite (2017)
Classroom of the Elite 2nd Season (2022)
Classroom of the Elite 3rd Season (2024)
Classroom of the Elite 4th Season (2026)
Quotes | View all 4 | Add
|
1 likes
Sounds fun. |
|
1 likes
How come? |
|
0 likes
Want to stop by after class? |
|
0 likes
I wanna buy clothes, too. |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Classroom of the Elite
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook
Play Voice Sample
