|
☰ Links
|
|
| ID | 82695 |
|---|---|
| Nombre | Sana Miyoshi |
| Other Names | 三好 紗南 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | gamer, braid, hairclip, hoodie, twintails, idol, tareme |
| Personalidad | Gamer |
| Birthday | June 25 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | B |
| Age | 14 |
| Height | 149cm |
| Weight | 39kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sana Miyoshi
Perfil
Anime girl Sana Miyoshi is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Femenino Niño with Marrón eyes and Púrpura hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Púrpura | (Azul) |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Niño | (Adolescente) |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| LuckyRandom joined |

Facebook 