|
☰ Links
|
|
| ID | 83237 |
|---|---|
| Nombre | Alice Himenomiya |
| Other Names | 姫ノ宮 ありす (ひめのみや ありす) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Onii-chan wa Watashi-tachi no Omocha |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | July 4 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Bust | 71cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 73cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alice Himenomiya
Perfil
Anime girl Alice Himenomiya is a character from Onii-chan wa Watashi-tachi no Omocha.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Thunder2223 joined |

Facebook 
Onii-chan wa Watashi-tachi no Omocha