Kaede Kagura is a personaje principal character from Mell Kiss known for al pecho negro hair and negro eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 89142 |
|---|---|
| Nombre | Kaede Kagura |
| Other Names | 神楽 楓(かぐら かえで) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Mell Kiss |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Kei Maeda, 前田恵, まえだ けい |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 163cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Kagura
Perfil
Kaede Kagura is a character from Mell Kiss.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Negro eyes and Negro hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Negro | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Mell Kiss