One of the notable characters from Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life, Murasaki is recognized for cadera / pasado de cadera púrpura hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91085 |
|---|---|
| Nombre | Murasaki |
| Other Names | 紫 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | October 26 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 162cm |
| Bust | 105cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | A |
| Hobbies | Playing with her teddy bear |
| Favorite food | Plain onigiri |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Murasaki
Perfil
Murasaki is a character from Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Púrpura hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Senran Kagura (Series) (2011)
Senran Kagura: Shinovi Versus -Proof of Life (2013)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Azur Lane (2017)
Shinobi Master Senran Kagura: New Link (2017)
Senran Kagura: Shinovi Master - Tokyo Youma-hen (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| ImBurbechYou joined |

Facebook 