Anime girl Satsuki Saijou is a adolescente with al pecho length rubio / amarillo hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91908 |
|---|---|
| Nombre | Satsuki Saijou |
| Other Names | 西條皐月(さいじょうさつき) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Aoi Satou, 佐藤 葵, |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 108cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Age | 18 |
| Blood Type | B |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Saijou
Perfil
Anime girl Satsuki Saijou is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
36
12
52
Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)