Akira Yamaoka is a sin clasificar character from Aries known for hasta la cintura naranja hair and naranja eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 928 |
|---|---|
| Nombre | Akira Yamaoka |
| Other Names | 山岡 あきら |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Aries |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Fumie Ogura, 小倉文江, おぐら ふみえ |
| Etiquetas | sneakers, socks, school uniform, hair ribbon, side ponytail, school crest, neckerchief |
| Personalidad | |
| Birthday | September 18 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Role | Osananajimi |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Yamaoka
Perfil
Akira Yamaoka is a character from Aries.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Naranja hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| meltedsorbet joined |

Facebook 
Aries
Circus Land I