Angel Ami is a sin clasificar character from Aries known for al cuello rubio / amarillo hair and azul eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 929 |
|---|---|
| Nombre | Angel Ami |
| Other Names | 天使アミ, Ami Tenshi |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Aries |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Hitomi Oikawa, 及川ひとみ, おいかわ ひとみ |
| Etiquetas | halo, bow, wings, sneakers, stockings, school uniform, neckerchief |
| Personalidad | |
| Height | 153cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Favorite food | Donuts |
| Dislikes | Dogs |
| Race | Angel |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Angel Ami
Perfil
Angel Ami is a character from Aries.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
Aries
Circus Land I