See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 92946 |
|---|---|
| Nombre | Bronya Zaychik |
| Other Names | ブローニャ・ザイチク |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Kana Asumi, 阿澄佳奈, あすみ かな |
| Expresado Por | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 147cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bronya Zaychik
Perfil
Anime girl Bronya Zaychik is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Gris hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | (Hasta la Cintura) |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|
10
3
Facebook 
artmaster rated