|
☰ Links
|
|
| ID | 95435 |
|---|---|
| Nombre | Yoru Tsubamesawa |
| Other Names | 燕沢 夜(つばめさわ よる) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | January 7 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 163cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 78cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yoru Tsubamesawa
Perfil
Anime girl Yoru Tsubamesawa is a character from Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Kagi o Kakushita Kago no Tori -Bird in Cage Hiding the Key-
Showofreader rated