|
☰ Links
|
|
| ID | 97833 |
|---|---|
| Nombre | Shachi Yuuri |
| Other Names | 夕莉 シャチ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Nora to Oujo to Noraneko Heart 2 |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| Etiquetas | school uniform, ribbon, v bangs, stockings |
| Personalidad | |
| Birthday | June 10 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 168cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shachi Yuuri
Perfil
Anime girl Shachi Yuuri is a character from Nora to Oujo to Noraneko Heart 2.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Blanco hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Elias rated Ichijouma Mankitsu Gurashi! ★★★★★
|
| shdow02 joined |
| Kishyy joined |
Elias faved Killed Again, Mr. Detective?
|

Facebook 
Elias rated
Elias faved