|
☰ Links
|
|
| ID | 98013 |
|---|---|
| Nombre | Kana Kagaya |
| Other Names | 加賀谷 佳菜 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kemono Musume no Sodatekata |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mako Ayane, 綾音まこ, あやね まこ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | May 23 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 155cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Kagaya
Perfil
Anime girl Kana Kagaya is a character from Kemono Musume no Sodatekata.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |

Facebook 
Kemono Musume no Sodatekata
Natsumimi rated