Chieri Yukimura is a personaje principal character from Amairo Chocolate known for al pecho gris hair, azul eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98668 |
|---|---|
| Nombre | Chieri Yukimura |
| Other Names | 雪村 千絵莉 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Amairo Chocolate |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 145cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chieri Yukimura
Perfil
Chieri Yukimura is a character from Amairo Chocolate.
They have been indexed as Femenino Niño with Azul eyes and Gris hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Sasebo joined |
| Rayu0 joined |

Facebook 
Amairo Chocolate