|
☰ Links
|
|
| ID | 98690 |
|---|---|
| Nombre | Kanade Hyakka |
| Other Names | 百花 奏 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kotonoha Maichiru Natsu no Koe |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | February 15 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 160cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanade Hyakka
Perfil
Anime girl Kanade Hyakka is a character from Kotonoha Maichiru Natsu no Koe.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Turquesa hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Turquesa | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kotonoha Maichiru Natsu no Koe