Shizuru Arisaka appears in Amaenbo ~Futago Mama to Ecchi na Natsuyasumi~ as an unsorted character with very long purple hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 18942 |
|---|---|
| Name | Shizuru Arisaka |
| Other Names | 有坂 梓鶴 , ありさか しずる |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Amaenbo ~Futago Mama to Ecchi na Natsuyasumi~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shizuka Arai, 荒井静香, あらい しずか |
| Tags | ponytail, suit, tights, pumps, necklace |
| Personality | |
| Height | 172cm |
| Bust | 106cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuru Arisaka
Profile
Shizuru Arisaka is a character from Amaenbo ~Futago Mama to Ecchi na Natsuyasumi~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |

Facebook 
Amaenbo ~Futago Mama to Ecchi na Natsuyasumi~