One of the notable characters from Fate Stay Night, Rider is recognized for quadril / depois do quadril roxo hair and não visível eyes.
See Other Versions of this Character
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 1016 |
|---|---|
| Nome | Rider |
| Outros Nomes | ライダー, Medusa |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Fate Stay Night |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| Tags | facial mark, blindfold, detached sleeves, collar, dress, thigh-high boots, choker |
| Personalidade | |
| EN Voice Actor | Karen Strassman |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
5 Character of the Month nominations |
|
Rider
Perfil
Rider is a character from Fate Stay Night.
They have been indexed as Feminino Adulto with Não Visível eyes and Roxo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Não Visível | (Rosa) |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Servant of Sakura Matou
Younger sister of Stheno
Younger sister of Euryale
Appears as | Edit Assignments
Fate Stay Night (2004)
Fate (Series) (2004)
Fate / stay night (2006)
Fate/tiger colosseum (2007)
Fate/unlimited codes (2008)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2010)
Carnival Phantasm (2011)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014)
Fate / Grand Order (2015)
Fate/Extella: The Umbral Star (2016)
Fate/stay night: Heaven's Feel - I. Presage Flower (2017)
Today's Menu for the Emiya Family (2017)
Fate/Extella Link (2018)
Quotes | View all 2 | Add
|
1 likes
You... |
|
0 likes
Won't you call for your Servant? |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
13
41
17
Facebook
Play Voice Sample
