Neneko Isurugi appears in World's End Harem as a não classificado character with até os ombros vermelho hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 112503 |
|---|---|
| Nome | Neneko Isurugi |
| Outros Nomes | 石動寧々子 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | World's End Harem |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Shizuka Ishigami, 石上静香, いしがみ しずか |
| Tags | skirt, detached sleeves, ponytail, multicolour hair, gradient hair, hairband |
| Personalidade | |
| Birthday | December 14 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 159cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Dislikes | Dirty places |
| Likes | Sushi |
| Hobbies | Movie appreciation |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Neneko Isurugi
Perfil
Neneko Isurugi is a character from World's End Harem.
They have been indexed as Feminino Adulto with Vermelho eyes and Vermelho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from World's End Harem
Kawaii or NOT?!
| Mohameda41imal joined |
| ShanLing joined |
11
10
Facebook 
World's End Harem