|
☰ Links
|
|
| ID | 13474 |
|---|---|
| Nome | Setsuna Sakurazaki |
| Outros Nomes | 桜咲 刹那 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Negima! Magister Negi Magi |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Dana Schultes, , |
| Dublado Por | Cherami Leigh, , |
| Dublado Por | Yuu Kobayashi, 小林ゆう, こばやし ゆう |
| Tags | vest, side ponytail, swordsman, plaid, ribbon, school uniform, blunt bangs, ahoge, hinnyuu |
| Personalidade | Adventurous, Powerful, Respectful, Strong |
| Birthday | January 17 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Age | 14 |
| Star Sign | Capricorn |
| Blood Type | A |
| Height | 151cm |
| Likes | Kendo practice, Konoka |
| Club | Kendo |
| Birthyear | 1989 |
| Bust | 71cm |
| Waist | 52cm |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Setsuna Sakurazaki
Perfil
Anime girl Setsuna Sakurazaki is a character from Negima! Magister Negi Magi.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Preto hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Negima! Magister Negi Magi