Aoi Setouchi appears in Sorauta as a não classificado character with até o peito roxo hair and roxo eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 174 |
|---|---|
| Nome | Aoi Setouchi |
| Outros Nomes | 瀬戸内 葵(せとうち あおい) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Sorauta |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Emi Motoi, 本井えみ, もとい えみ |
| Tags | hair ribbons, school uniform, amnesiac |
| Personalidade | |
| Blood Type | AB |
| Height | 140cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 69cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Setouchi
Perfil
Aoi Setouchi is a character from Sorauta.
They have been indexed as Feminino Criança with Roxo eyes and Roxo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Criança | (Adolescente) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sorauta