Black Heart is a personagem principal character from Hyperdimension Neptunia known for até a cintura branco hair and turquesa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 23449 |
|---|---|
| Nome | Black Heart |
| Outros Nomes | ブラックハート |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hyperdimension Neptunia |
| Tipo de Mídia | jogo |
| Dublado Por | Asami Imai, 今井麻美, いまい あさみ |
| Dublado Por | Erin Fitzgerald, , |
| Tags | symbol in eyes |
| Personalidade | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
5 Character of the Month nominations |
|
Black Heart
Perfil
Black Heart is a character from Hyperdimension Neptunia.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Turquesa eyes and Branco hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
HDD form of Noire
Appears as | Edit Assignments
Hyperdimension Neptunia (2010)
Hyperdimension Neptunia (Series) (2010)
Hyperdimension Neptunia Victory (2012)
Hyperdimension Neptunia The Animation (2013)
Hyperdevotion Noire: Goddess Black Heart (2014)
Megadimension Neptunia VII (2015)
Azur Lane (2017)
Quotes | View all 31 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
14
11
Facebook
Play Voice Sample
