See Other Versions of this Character
☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 36133 |
|---|---|
| Nome | Rossweisse |
| Outros Nomes | ロスヴァイセ, 100-Yen Shop Valkyrie, Drunken Valkyrie, Vomiting Valkyrie, Valkyrie who has never had a boyfriend |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | High School DxD BorN |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Ai Kakuma, 加隈亜衣, かくま あい |
| Dublado Por | Mallorie Rodak, , |
| Tags | headdress, gloves, armor |
| Personalidade | |
| Bust | 96cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 89cm |
| Height | 173cm |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Rossweisse
Perfil
Anime girl Rossweisse is a character from High School DxD BorN.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from High School DxD BorN
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by DaZEROrk 2 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
| TandemCharacters joined |
1
55 
Facebook 

High School DxD (Series)
High School DxD BorN