|
☰ Links
|
|
| ID | 76195 |
|---|---|
| Nome | You Watanabe |
| Outros Nomes | 渡辺 曜 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Shuka Saitou, 斉藤朱夏, さいとう しゅか |
| Dublado Por | Jéssica Vieira, , |
| Tags | idol, knee highs, top hat, tie, bracelet |
| Personalidade | |
| Birthday | April 17 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 157cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | AB |
| Hobbies | Weight training |
| Dislikes | Sashimi; anything too dry |
| Favorite food | Salisbury steak; oranges |
| Special Skills | High dive; intuitively forecasting the weather |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
You Watanabe
Perfil
Anime girl You Watanabe is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Cousin of Tsuki Watanabe
Best friend of Chika Takami
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Love Live! Sunshine!!
Kawaii or NOT?!
| Mixxles joined |
9
51
Facebook 