Yoshiko Tsushima is a não classificado character from Love Live! Sunshine!! known for até o peito azul hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76196 |
|---|---|
| Nome | Yoshiko Tsushima |
| Outros Nomes | 津島 善子, Yohane |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Aika Kobayashi, 小林愛香, こばやし あいか |
| Dublado Por | Érika Menezes, , |
| Tags | idol, knee highs, top hat, bun, bracelet, bow, chunibyo |
| Personalidade | |
| Age | 15 |
| Birthday | July 13 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Yoshiko Tsushima
Perfil
Yoshiko Tsushima is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Azul hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Azul | (Preto) |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
22
1
Facebook 