☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 76191 |
|---|---|
| Nome | Chika Takami |
| Outros Nomes | 高海 千歌, Katy |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Anju Inami, 伊波杏樹, いなみ あんじゅ |
| Dublado Por | Ana Elena Bittencourt, , |
| Tags | idol, ahoge, hair ribbons, flower, bracelet, bow, braid |
| Personalidade | |
| Birthday | August 1 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 157cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
32 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Chika Takami
Perfil
Anime girl Chika Takami is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Laranja hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Owner of Shiitake
Daughter of Chika Takami's Mother
Younger Sister of Mito Takami
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Love Live! Sunshine!!
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by EdwardOfAgapota 3 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
| vyxen joined |
| Vicniami joined |
28
10
1
Facebook 
