☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 76192 |
|---|---|
| Nome | Riko Sakurauchi |
| Outros Nomes | 桜内 梨子 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Rikako Aida, 逢田梨香子, あいだ りかこ |
| Dublado Por | Lina Mendes, , |
| Tags | pianist, tie, hat, knee highs, idol, hairclip |
| Personalidade | |
| Age | 16 |
| Birthday | September 19 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 160cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
11 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Riko Sakurauchi
Perfil
Anime girl Riko Sakurauchi is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Vermelho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Love Live! Sunshine!!
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
80
4
Facebook 
