|
☰ Links
|
|
| ID | 76197 |
|---|---|
| Nome | Hanamaru Kunikida |
| Outros Nomes | 国木田 花丸 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Kanako Takatsuki, 高槻かなこ, |
| Tags | idol, stockings, hairbow, tie |
| Personalidade | |
| Age | 15 |
| Height | 152cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | March 4 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Hanamaru Kunikida
Perfil
Anime girl Hanamaru Kunikida is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Amarelo eyes and Castanho hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
Frases | View All
“ It's the future, zura! ”
1
6
Facebook 