Tohru is a personagem principal character from Miss Kobayashi's Dragon Maid known for até a cintura loiro / amarelo hair, vermelho eyes, and chifres ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78475 |
|---|---|
| Nome | Tohru |
| Outros Nomes | トール, Tooru |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Leah Clark, , |
| Dublado Por | Yuuki Kuwahara, 桑原由気, くわはら ゆうき |
| Dublado Por | Bia Menezes, , |
| Dublado Por | Sarah Wiedenheft, , |
| Tags | neckerchief, apron, headdress, maid, twintails, gradient hair, opera gloves, dragon, fangs, tail |
| Personalidade | |
| Race | Dragon |
| Height | 176cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 70cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Tohru
Perfil
Tohru is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Chifres |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Alchemy Stars (2021)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | View all 312 | Add
|
3 likes
Umm, the one gnawing a tree's roots all year long? |
|
3 likes
I'll never forget those kind words! |
|
2 likes
but Miss Kobayashi saved me. |
|
2 likes
Here's my roasted tail! |
|
2 likes
When I was courteous to him he started being nice in return, that's all. |
|
2 likes
Oh! |
|
2 likes
Huh? |
|
1 likes
Are you cheating on me?! |
|
1 likes
I can turn this entire area into a sea of fire, or curse people to death! |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Miss Kobayashi's Dragon Maid
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
| Mohameda41imal joined |
1
3
23
Facebook
Play Voice Sample
