Elma is a secundário character from Miss Kobayashi's Dragon Maid known for até o pescoço preto hair, azul eyes, and chifres ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78477 |
|---|---|
| Nome | Elma |
| Outros Nomes | エルマ / 上井 エルマ, Elma Jouii |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yuuki Takada, 高田憂希, たかだ ゆうき |
| Tags | horn, dragon, trident |
| Personalidade | |
| Height | 173cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 78cm |
| Hip | 84cm |
| Hobbies | Eating |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Elma
Perfil
Elma is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Preto hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Chifres |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Alchemy Stars (2021)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Miss Kobayashi's Dragon Maid
Kawaii or NOT?!
| Luigi9mario joined |
5
13
47
Facebook 