Georgie Saikawa appears in Miss Kobayashi's Dragon Maid as a secundário character with até os ombros castanho hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78482 |
|---|---|
| Nome | Georgie Saikawa |
| Outros Nomes | 才川ジョージー |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Miss Kobayashi's Dragon Maid |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Yuuko Gotou, 後藤邑子, ごとう ゆうこ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 155cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 72cm |
| Age | 15 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Georgie Saikawa
Perfil
Georgie Saikawa is a character from Miss Kobayashi's Dragon Maid.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Older Sister of Riko Saikawa
Appears as | Edit Assignments
Miss Kobayashi's Dragon Maid (Series) (2013)
Miss Kobayashi's Dragon Maid (2017)
Miss Kobayashi's Dragon Maid S (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Miss Kobayashi's Dragon Maid
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
9 
Facebook 