One of the notable characters from Z/X -Zillions of enemy X-, Yutaka Tenryuu is recognized for very long purple hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 117719 |
|---|---|
| Name | Yutaka Tenryuu |
| Other Names | 天竜ゆたか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Z/X -Zillions of enemy X- |
| Media Type | franchise |
| Voiced By | Himika Akaneya, 茜屋日海夏, あかねや ひみか |
| Tags | twintails, thighhighs, sweater, turtleneck, hair ornament, hair intakes |
| Personality | |
| Birthday | July 2 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 159cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yutaka Tenryuu
Profile
Yutaka Tenryuu is a character from Z/X -Zillions of enemy X-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Zona joined |

Facebook 
Z/X -Zillions of enemy X-