☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 117719 |
|---|---|
| Name | Yutaka Tenryuu |
| Other Names | 天竜ゆたか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Z/X -Zillions of enemy X- |
| Media Type | franchise |
| Voiced By | Himika Akaneya, 茜屋日海夏, あかねや ひみか |
| Tags | twintails, thighhighs, sweater, turtleneck, hair ornament, hair intakes |
| Personality | |
| Birthday | July 2 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 159cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yutaka Tenryuu
Profile
Anime girl Yutaka Tenryuu is a character from Z/X -Zillions of enemy X-.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| mikihara joined |

Facebook 

Z/X -Zillions of enemy X-