|
☰ Links
|
|
| ID | 60991 |
|---|---|
| Name | Mahiru Koizumi |
| Other Names | 小泉真昼, こいずみ まひる, Ultimate Photographer |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Danganronpa 2: Goodbye Despair |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Yuu Kobayashi, 小林ゆう, こばやし ゆう |
| Voiced By | Carrie Keranen, Evelyn Lantto, Caroline Lawson |
| Tags | freckles, camera, school uniform, tie, knee highs |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 46kg |
| Birthday | April 24 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 77cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mahiru Koizumi
Profile
Anime girl Mahiru Koizumi is a character from Danganronpa 2: Goodbye Despair.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Red hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Shiro Project:RE (2016)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Despair Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 