|
☰ Links
|
|
| ID | 69961 |
|---|---|
| Name | Tail Red |
| Other Names | テイルレッド (Reddo Teiru) |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Gonna be the Twin-Tail!! |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Sumire Uesaka, 上坂堇, うえさか すみれ |
| Voiced By | Bryn Apprill, , |
| Tags | twin ahoge, twintails, gradient hair, multicolour hair |
| Personality | |
| Height | 129cm |
| Weight | 26kg |
| Bust | 61cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 64cm |
| Birthday | February 2 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
4 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
5 Character of the Month nominations |
|
Tail Red
Profile
Anime girl Tail Red is a character from Gonna be the Twin-Tail!!.
They have been indexed as Female Child with Red eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Child | (Teen) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Gonna be the Twin-Tail!!
Kawaii or NOT?!
| Twizz_fr joined |

Facebook 
Gonna be the Twin-Tail!!