Alicia appears in Queen's Blade: The Exiled Virgin as an unsorted character with very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87703 |
|---|---|
| Name | Alicia |
| Other Names | 不思議の国の闇使いアリシア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Queen's Blade: The Exiled Virgin |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Tags | ribbon, headband, sword, tie, striped legwear |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alicia
Profile
Alicia is a character from Queen's Blade: The Exiled Virgin.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Queen's Blade: The Exiled Virgin
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |

Facebook 
Queen's Blade (Series)