Natsumi Sakuraue appears in XX of the Dead as an unsorted character with very long blue hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 100095 |
|---|---|
| Name | Natsumi Sakuraue |
| Other Names | 桜上 夏海 (さくらうえ なつみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | XX of the Dead |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Natsumi Sakuraue
Profile
Natsumi Sakuraue is a character from XX of the Dead.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Yokasha joined |

Facebook 
XX of the Dead