Satsuki Takashiro is one of the main characters from Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma 2 known for long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 100563 |
|---|---|
| Name | Satsuki Takashiro |
| Other Names | 高城 沙月 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Takashiro
Profile
Satsuki Takashiro is a character from Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma 2.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Purple hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Mesu Ochi! Ore no Netori-bou de Midara ni Aegu Senpai & Kouhai Tsuma 2